Театр “Еммануїл”, Львів

Від сайту. Театр здебільшого вже історія.

Проекти живуть, допоки живі люди, яким

Бог дає робити ті чи інші речі. Дякую Богові,

що дав вирости в речах, в яких не міг вирости

деінде, як в театрі!

Вистави театру (їх набагато більше, але це все, що в мене збереглось):

Від свого народження Львівський християнський театр «Еммануїл» почав мандрувати. Глядачами театру найчастіше ставали люди, що знаходились у екстремальних життєвих обставинах: пацієнти найрізноманітніших медичних закладів,- у тому числі,- психіатричних лікарень та пансіонатів, вихованці сиротинців та шкіл-інтернатів, УТОГ та УТОС, соціальні заклади різного профілювання, військовослужбовці всіх родів військ.

На третьому році свого існування театр «Еммануїл» почали називати «військовим театром». Акторам-волонтерам нерідко довелось ночувати у армійських казармах та їсти солдатську кашу.

У 2004 році «Еммануїл» вперше дав виставу у Львівській ВК-30. З того часу розпочалась одна з найважливіших сторінок життєпису театру. Львівський християнський театр, за сприяння Українського Державного Департаменту пенітенціарної служби та Управлінь ДДПС всіх, без винятку, областей України неодноразово відвідав понад 130 виправних закладів. Театр виступав не лише перед засудженими, але й перед пенітенціарними працівниками та їх родинами. Двічі було проведено успішний експеримент: у Львівській ВК-48 відбулась постановка вистав, де жіночі ролі виконувались акторками театру «Еммануїл», а чоловічі ролі дістались засудженим, що відбували покарання у вищезазначеній ВК-48.

За рекомендацією Львівського обласного Управління пенітенціарної служби, «Еммануїл» почав працювати у карних закладах Польщі, де наші вистави йдуть польською мовою. Станом на початок 2015 року театр неодноразово відвідав понад 15 карних закладів у Польщі. Укладено Угоди про співпрацю з Інспекторатами В’язничної Служби у Варшаві, Ряшеві, Любліні.

“Тюремний театр «Еммануїл» має кількалітню співпрацю таккож із пенітенціарними закладами Литви та Латвії, де вистави йдуть російською мовою. У 2010 році театр «Еммануїл» вперше успішно виступав у Посольстві України в Фінляндії. Було запрезентовано дитячу виставу-мюзикл «Про Лію, Яїра доньку» та драму для дорослої глядацької аудиторії «Нетутешній». З того часу глядачами вистав Львівського християнського театру стали також працівники та їхні родини із Посольств України у Республіці Польща, Королівстві Данія, Румунії, а також «Еммануїл» виступав перед українськими спільнотами Естонії, Німеччини, Королівства Швеції.

Виступав театр у Білорусі, Литві, Латвії, Росії, Чехії, Австрії.